For første gang pågår forskning på Huntingtons sykdom i Norge! Delta på webinaret om NAD-HD og få siste nytt fra forskerteamet. Påmelding: Se lenke under:
NAD-HD: En behandlingsstudie av høydosert vitamin B3 ved Huntingtons sykdom.
For første gang er vi nå i gang med forskning i Norge på Huntingtons sykdom!
NAD-HD er en forskningsstudie der vi vil undersøke om behandling med kosttilskuddet nikotinamid ribosid (NR), en form av vitamin B3, kan forsinke sykdomsutviklingen hos pasienter med Huntingtons sykdom.
14. mars 2025 gikk oppstartsmøte av stabelen for denne første forskningsstudien i Norge på Huntingtons sykdom og før sommeren startet var de første pasientene inkludert i studien og i gang med å ta studiekapsler som enten er vitamin B3 eller placebo (narremedisin).
Mange har meldt seg på for å delta, men vi trenger flere.
I dette webinaret deltar personer fra forskerteamet på Oslo Universitetssykehus og personer fra LHS. Alle er klare til å svare på det dere lurer på.
Astri Arnesen, president for EHA, vil lede oss gjennom denne timen.
Meld deg på her:https://us02web.zoom.us/meeting/register/Sqbwz_ttRAiOf-xn8WNHrg